KAROL KOZAK

Karol Kozak w latach 2006- 2015 był wychowankiem Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie. Uczestniczył w zajęciach muzycznych ( nauka gry na instrumentach klawiszowych, kapela ludowa „Bum- Cyk”, zajęcia wokalne).
       Karol Kozak często reprezentował PMDK biorąc udział w występach, konkursach o zasięgu powiatowym, wojewódzkim oraz ogólnopolskim, zdobywając nagrody i wyróżnienia, np.

 - XXIII Ogólnopolski Festiwal Kolęd w Puławach 2018 - wyróżnienie  w kategorii: zespoły rodzinne - Zespół Rodzinny Emilia i Karol Kozak

 - XXI Ogólnopolski Festiwal Kolęd w Puławach 2016 - I miejsce w kategorii solistów – instrumentalistów – Karol Kozak

 - XX Ogólnopolski Festiwal Kolęd w Puławach 2016 - II miejsce w młodzieżowej kategorii solistów instrumentalistów

 

W 2017 r. Karol Kozak otrzymał Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego za rok 2016.

 Reprezentując Lubelską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, w której kontynuował edukację, zdobył III miejsce w XVII Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym Muzyki Rozrywkowej i Popularnej "Concertina 2017" w Giżycku.

Karol promował nasze miasto i Powiat Lubartowski biorąc udział w spotkaniach władz powiatowych i wojewódzkich w formie koncertów muzycznych, występując podczas imprez kulturalnych, np. Biesiada Czerwcowa – Niedziela u Sanguszków.      Na wniosek Dyrektora PMDK w roku 2014 otrzymał Nagrodę Starosty Lubartowskiego „Złoty Talent” w kategorii „Młody Talent”.

 Karol ukończył także Lubelską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II stopnia w klasie p. Elwiry Śliwkiewicz-Cisak oraz  studia na kierunku: jazz  i muzyka estradowa na lubelskim Wydziale Artystycznym UMCS. 

 Karol Kozak ma już za sobą debiut fonograficzny - utwór „Arabeska” w jego wykonaniu znalazł się na wydanej w 2018 r. płycie „Świat akordeonu”.

Obecnie współpracuje z wieloma muzykami, m.in. ze Stylową Orkiestrą Taneczną: https://www.youtube.com/channel/UCPkA...