Kamil Żebrowski - aktor teatru "Trupa", obecnie student Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie.

 

\

 Izabella Dybała jest absolwentką pracowni plastycznej PMDK, gdzie uczyła się pod kierunkiem pana Dariusza Dessauera, Edyty Weremczuk i Artura Trojanowskiego. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie ze specjalnością: formy użytkowe, specjalizacja: tkanina artystyczna. Studiowała historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie oraz grafikę warsztatową na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Uzyskała tytuł doktora nauk humanistycznych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. Aktualnie nauczycielka plastyki w Lubartowie, od 2010 r. w gronie nauczycieli PMDK.

Adrianna Sawczuk-Dejko, urodziła się w 1987 roku w Lublinie. Lubartowianka. Absolwentka Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom obroniła w 2010 roku w pracowni drzeworytu u profesora Bogdana Migi. W 2015 roku ukończyła studium pedagogiczne o profilu nauczycielskim. Aktualnie jest artystką – jak sama mówi - w stanie spoczynku, realizuje się w byciu mamą. Od 2018 r. pełni funkcję przewodniczącej Rady Rodziców w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Lubartowie.

 

Justyna Czernicka to absolwentka zajęć muzycznych oraz wieloletnia aktorka Teatru TRUPA. Ukończyła Psychologię na Uniwersytecie Gdańskim oraz Szkołę Psychoterapii w Krakowie. Psycholog, psychoterapeuta, trener EEG Biofeedback - neurofeedback.

Urszula Bednarczyk to absolwentka pracowni muzycznej i plastycznej PMDK w Lubartowie. Pracowała od najmłodszych lat pod okiem pań Anny Kozak i Grażyny Grymuzy, a w pracowni plastycznej - pani Edyty Weremczuk i Artura Trojanowskiego. Jako wokalistka w PMDK współtworzyła prowadzony przez panią Grażynę Grymuzę zespół wokalny muzyki dawnej Schola Cantorum Lubartoviensis, była także jednym z redaktorów wydawanej w PMDK gazety "Wykładzina". Od 2003 r. pracuje w PMDK jako nauczycielka pracowni teatralno-medialnej, prowadzi zajęcia teatralne, filmowe, fotograficzne, organizuje imprezy i realizuje zadania rzecznika prasowego. Równolegle prowadzi działalność artystyczną - jako wokalistka, basistka i autorka piosenek zespołu BeU oraz chórzystka Chóru Bazyliki Św. Anny w Lubartowie.

Więcej o zespole BeU:

https://www.youtube.com/channel/UC_Y_1sWI5MSeFaywVzwuong

https://www.facebook.com/beuzespol

www.beu.net.pl

 

pawelswicPAWEŁ ŚWIĆ ur. w 1990r. Absolwent pracowni plastycznej PMDK. Ukończył Szkołę Artystyczną ROE w Warszawie na kierunku grafika komputerowa oraz Lubelską Szkołę Fotografii. Obecnie pracuje jako grafik w Centrum Kultury w Lublinie. Dziedzina fotografii którą sie interesuje to dokument i street.

Kinga Kożuch urodziła się w 2002 roku, ukończyła Gimnazjum nr 1 im. KEN w Lubartowie, a teraz jest uczennicą II Liceum Ogólnokształcącego im. im Piotra Firleja w Lubartowie. Od najmłodszych lat uczęszczała na zajęcia w pracowni muzycznej PMDK, gdzie pracowała pod kierunkiem pani Anny Kozak i Grażyny Grymuzy. Jako licealistka rozpoczęła karierę modelki. Współpracuje z wieloma markami odzieżowymi w Polsce i za granicą, występuje także na pokazach mody - na wybiegu miała okazję m.in. prezentować kolekcję znanego projektanta Łukasza Jemioła.

bartoszrolaStudent informatyki na Politechnice Lubelskiej. Od dzieciństwa bardzo lubił malować i rysować. Do PMDK na zajęcia plastyczne uczęszczał przez 12 lat, gdzie pod kierunkiem pani Izabelli Dybały i Edyty w Weremczuk rozwijał swoje zainteresowania i pasje, zdobywając wiele nagród w konkursach plastycznych oraz  Stupendium Marszałka Wojwództwa Lubelskiego. Ulubionym tematem jego prac jest natura. Pomimo studiów technicznych w wolnych chwilach bardzo lubi realizować się artystycznie.

Marcin Bronisz rozpoczął swoją edukację w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubartowie w 1995 roku. Uczęszczał na zajęcia nauki gry na gitarze prowadzone przez panią Ewę Zagórską. Jest absolwentem Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku. Obecnie pracuje w szkołach muzycznych w Lublinie i Lubartowie jako nauczyciel gry na gitarze.

Tomasz Rola - aktor Teatru „Trupa” wychowanek Jolanty Tomasiewicz. Od 14 lat mieszka i pracuje w Dublinie (Irlandia). Ukończył dwuletnie studium aktorskie w The Gaiety School of Acting - The National Theatre School of Ireland oraz Państwową Szkołę Teatralną w Dublinie (The Lir Academy) - wydział techniczny, kierunek: oświetlenie sceniczne i scenografia. Obecnie pracuje na Państwowej Akademii Teatralnej w Dublinie. Brał udział w produkcji programów telewizyjnych: 2 sezonów - Ireland’s Got Talent, 3 sezonów The voice of Ireland oraz Celebrity MasterChef Ireland

https://thelir.ie/students/tomasz-rola

 

Agnieszka Wróbel (ur. 1999 r.) od najmłodszych lat pasjonuje się twórczością plastyczną. Do PMDK dołączyła w 2014 roku i przez 4 kolejne lata rozwijała tu swoje zdolności pod okiem dr Izabelli Dybały. Dwukrotna Stypendystka Marszałka Województwa Lubelskiego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną. Wielokrotna laureatka konkursów artystycznych na szczeblu ogólnopolskim oraz międzynarodowym. W czerwcu bieżącego roku obroniła z wyróżnieniem tytuł Licencjata Sztuki na Wydziale Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od października rozpoczyna studia magisterskie w tym samym kierunku. Łączy studia z pracą w jednej z warszawskich pracowni architektury wnętrz. Pasjonatka rysunku węglem, detalistka, obserwatorka natury i ludzi.

Iga Walczak jest absolwentką pracowni teatralnej PMDK, do której uczęszczała jako aktorka Teatrzyku Dziecięcego „Sznurowadło”. Iga Walczak ukończyła psychologię na UMCS w Lublinie, psychologię sportu na AWF w Warszawie, jest także absolwentką pedagogicznych studiów kwalifikacyjnych oraz licznych szkoleń z zakresu psychologii i psychoterapii dzieci i dorosłych. Obecnie studiuje psychoterapię w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie. Od kilku lat pracuje w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza w Zakopanem – w szkole, do której uczęszczali m.in. Kamil Stoch, Piotr Żyła, Justyna Kowalczyk i wielu innych polskich olimpijczyków.

MIĘKINA Absolwentka zajęć plastycznych i tanecznych w PMDK. Obecnie jest studentką roku 4 mechatroniki, redaktorką w internetowym radiu Gab In Net oraz przede wszystkim - fotografką. Główną tematyką prac Alicji jest natura. Autorka od najmłodszych lat pałała uczuciem do wszelkiej maści artystycznych aktywności,  w PMDK nauczyła się podstaw ekspresji oraz piękna.

Milena Majewska pochodzi z Ostrowa Lubelskiego, gdzie od najmłodszych lat uczęszczała na zajęcia teatralne Teatrzyku Dziecięcego „Przecinek” do Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim. a do PMDK w Lubartowie - na zajęcia muzyczne prowadzone przez panią Annę Kozak i Grażynę Grymuzę. Jako nastolatka trafiła także do pracowni teatralnej PMDK - do Teatru Trupa, prowadzonego przez panią Jolantę Tomasiewicz. Już jako dziecko brała udział w programie telewizyjnym „Od przedszkola do Opola” , reprezentowała Polskę na międzynarodowym festiwalu piosenki dziecięcej „Magia Italiana” w Rimini we Włoszech i wielu konkursach i festiwalach w Polsce. Obecnie kończy studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej oraz pracuje jako nauczycielka śpiewu i wokalistka.

Milena Majewska na Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCjnvVZdzhtW4EXtCPrfeYEg

Milena Majewska na Facebooku: https://www.facebook.com/milenamajewskamusic/

Instagram: http://Instagram.com/milkamajewska

Wioleta Góralska wyróżniona absolwentka architektury krajobrazu na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Laureatka ogólnopolskiego konkursu Semmelrock Hardscape Award 2019. Interesuje się dekorowaniem wnętrz i florystyką. Obecnie prowadzi własną firmę zajmującą się wykonywaniem projektów ogrodów przydomowych, parków, placów zabaw oraz innych przestrzeni publicznych.

Katarzyna Gruszczyk pochodzi z Ostrowa Lubelskiego, gdzie od najmłodszych lat uczęszczała na zajęcia teatralne Teatrzyku Dziecięcego „Przecinek” do Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim. W szkole średniej trafiła do PMDK w Lubartowie - do Teatru „Trupa”, prowadzonego przez p. Jolantę Tomasiewicz. Obecnie mieszka i pracuje w Madrycie, gdzie założyła organizację charytatywną „Things Happen”, która buduje małe kluby sportowe w Afryce.

Więcej o "Things Happen": 

https://www.facebook.com/ThingsHappenORG/

https://things-happen.org/

"Rozmowy niekontrolowane" - wywiady z absolwentami PMDK to seria publikacji realizowana z okazji Jubileuszu 40-lecia PMDK w Lubartowie. Wszystkie wywiady dostępne są na kanale PMDK na Youtube - playlista "Jubileusz 40-lecia PMDK":

https://youtube.com/playlist?list=PLQSXSze6iNDdoKGt4S8vUx359iK2cAxEI

Świętujcie razem z nami - zapraszamy do oglądania!!!

 

Weronika Weremczuk. Studentka Projektowania Produktu i Komunikacji Wizualnej na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Absolwentka ZS2 w Lubartowie na profilu matematyczno-fizycznym. Z MDK związana od najmłodszych lat - uczęszczała na zajęcia plastyczne, taneczne i teatralne gdzie kształtowała swój charakter i kreatywność. Tu nauczyła się pracy w grupie, która w zawodzie projektanta okazała się nieocenioną umiejętnością oraz otwartości i swobody w tworzeniu. Jako projektantka stara się wnikliwie analizować każdy temat, aby znaleźć możliwie proste i treściwe rozwiązania projektowe. Interesuje się projektowaniem opakowań, mebli, wyposażenia domu i projektowaniem obiektów oraz przestrzeni dla dzieci. Dodatkowo poszukuje ekologicznych rozwiązań materiałowych, które mogłyby zastępować plastik np. w opakowaniach. Laureatka wyróżnienia w międzynarodowym konkursie Glassberries za wykonany we współpracy z Natalią Markowicz projekt szklanych butelek.

igajemielniakIGA JEMIELNIAK – architekt krajobrazu

Do PMDK uczęszczała na zajęcia plastyczne oraz do grupy happeningowej Schiz,  prowadzoną przez panią  Edytę Weremczuk w latach 2004-2008 r.

Ukończyła  Architekturę krajobrazu (I i II stopnia) oraz Historię Sztuki (I stopnia) na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Obecnie pracuje jako projektant w jednej z polskich firm produkujących kostkę brukową.

Karolina Maria Michalak, plastyk- rzeźbiarz. Urodziła się w 1990 roku. Jej przygoda z plastyką zaczęła się w gimnazjum, Później trafiła do PMDK na kółko plastyczne do pani Edyty Weremczuk. Absolwentka Państwowego Liceum Plastycznego w Lublinie i Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie w 2017 obroniła tytuł magistra sztuki na wydziale Rzeźby w pracowni u prof. Adama Myjaka. W trakcie studiów, jak i po nich, pracowała przy konserwacji zabytków oraz prowadziłam zajęcia ceramiczne. Ciekawym doświadczeniem były realizacje z karmelu- rzeźby i projektowanie wzorów słodyczy. Obecnie jest mamą pracującą i rzeźbiącą. Ciągle szuka nowych kierunków, rozwiązań w zagadnieniach rzeźby i innych form plastycznych

Izabella Dybała - absolwentka historii sztuki na KUL oraz grafiki warsztatowej na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii sztuki. Nauczyciel plastyki w Powiatowym Młodzieżowym Momu Kultury w Lubartowie. W latach 1991-1997 uczęszczała na zajęcia plastyczne do MDK w Lubartowie, gdzie pracowała pod kierunkiem Dariusza Dessauera, Edyty Weremczuk i Artura Trojanowskiwgo. Po ukończeniu nauki w MDK kontynuowała kształcenie artystyczne w Państwowej Szkole Sztuk Plastycznych w Lublinie.

Jarosław Kopryk urodził się w 1972 r. w Lubartowie. Tu spędził swoje dzieciństwo i młodość. Uczęszczał na zajęcia plastyczne na przełomie lat ’80 i ‘90 prowadzone przez dr Dariusza Dessauera w Młodzieżowym Domu Kultury. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Przez ostatnie lata życia mieszkał z rodziną na Roztoczu. Artysta zmarł śmiercią tragiczną w 2007 r.

 

Dominika Marcińska (Wójtowicz)

W PMDK obecna - dzięki Mamie, Marcie Wójtowicz-  od końcówki lat'80 do 2001 r. Absolwentka pracowni muzycznej (nauczyciele: Katarzyna Pietrzak,  Anna Kozak, Grażyna Grymuza),  plastycznej (nauczyciele: Edyta Weremczuk, Artur Trojanowski),  tanecznej (nauczyciel: Jolanta Grabowska) i pracowni teatralnej, gdzie pracowała pod kierunkiem pani Jolanty Tomasiewicz. Ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego na kierunku Architektura krajobrazu oraz Studia Podyplomowe w zakresie Urbanistyki, Planowania Przestrzennego i Gospodarki Przestrzennej na Politechnice Warszawskiej. Zawodowo związana z planowaniem przestrzennym. Obecnie na pełnym etacie poświęconym ukochanym dzieciom. Pasjonuje ją muzyka oraz kreatywne prace ręczne, które realizuję poprzez szycie, filcowanie, malowanie i tworzenie dekoracyjnych kompozycji.