Adrianna Sawczuk-Dejko, urodziła się w 1987 roku w Lublinie. Lubartowianka. Absolwentka Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom obroniła w 2010 roku w pracowni drzeworytu u profesora Bogdana Migi. W 2015 roku ukończyła studium pedagogiczne o profilu nauczycielskim. Aktualnie jest artystką – jak sama mówi - w stanie spoczynku, realizuje się w byciu mamą. Od 2018 r. pełni funkcję przewodniczącej Rady Rodziców w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Lubartowie.

 

Tomasz Rola - aktor Teatru „Trupa” wychowanek Jolanty Tomasiewicz. Od 14 lat mieszka i pracuje w Dublinie (Irlandia). Ukończył dwuletnie studium aktorskie w The Gaiety School of Acting - The National Theatre School of Ireland oraz Państwową Szkołę Teatralną w Dublinie (The Lir Academy) - wydział techniczny, kierunek: oświetlenie sceniczne i scenografia. Obecnie pracuje na Państwowej Akademii Teatralnej w Dublinie. Brał udział w produkcji programów telewizyjnych: 2 sezonów - Ireland’s Got Talent, 3 sezonów The voice of Ireland oraz Celebrity MasterChef Ireland

https://thelir.ie/students/tomasz-rola

 

Urszula Bednarczyk to absolwentka pracowni muzycznej i plastycznej PMDK w Lubartowie. Pracowała od najmłodszych lat pod okiem pań Anny Kozak i Grażyny Grymuzy, a w pracowni plastycznej - pani Edyty Weremczuk i Artura Trojanowskiego. Jako wokalistka w PMDK współtworzyła prowadzony przez panią Grażynę Grymuzę zespół wokalny muzyki dawnej Schola Cantorum Lubartoviensis, była także jednym z redaktorów wydawanej w PMDK gazety "Wykładzina". Od 2003 r. pracuje w PMDK jako nauczycielka pracowni teatralno-medialnej, prowadzi zajęcia teatralne, filmowe, fotograficzne, organizuje imprezy i realizuje zadania rzecznika prasowego. Równolegle prowadzi działalność artystyczną - jako wokalistka, basistka i autorka piosenek zespołu BeU oraz chórzystka Chóru Bazyliki Św. Anny w Lubartowie.

Więcej o zespole BeU:

https://www.youtube.com/channel/UC_Y_1sWI5MSeFaywVzwuong

https://www.facebook.com/beuzespol

www.beu.net.pl

 

Kinga Kożuch urodziła się w 2002 roku, ukończyła Gimnazjum nr 1 im. KEN w Lubartowie, a teraz jest uczennicą II Liceum Ogólnokształcącego im. im Piotra Firleja w Lubartowie. Od najmłodszych lat uczęszczała na zajęcia w pracowni muzycznej PMDK, gdzie pracowała pod kierunkiem pani Anny Kozak i Grażyny Grymuzy. Jako licealistka rozpoczęła karierę modelki. Współpracuje z wieloma markami odzieżowymi w Polsce i za granicą, występuje także na pokazach mody - na wybiegu miała okazję m.in. prezentować kolekcję znanego projektanta Łukasza Jemioła.

Marcin Bronisz rozpoczął swoją edukację w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubartowie w 1995 roku. Uczęszczał na zajęcia nauki gry na gitarze prowadzone przez panią Ewę Zagórską. Jest absolwentem Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku. Obecnie pracuje w szkołach muzycznych w Lublinie i Lubartowie jako nauczyciel gry na gitarze.

Iga Walczak jest absolwentką pracowni teatralnej PMDK, do której uczęszczała jako aktorka Teatrzyku Dziecięcego „Sznurowadło”. Iga Walczak ukończyła psychologię na UMCS w Lublinie, psychologię sportu na AWF w Warszawie, jest także absolwentką pedagogicznych studiów kwalifikacyjnych oraz licznych szkoleń z zakresu psychologii i psychoterapii dzieci i dorosłych. Obecnie studiuje psychoterapię w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie. Od kilku lat pracuje w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza w Zakopanem – w szkole, do której uczęszczali m.in. Kamil Stoch, Piotr Żyła, Justyna Kowalczyk i wielu innych polskich olimpijczyków.

Milena Majewska pochodzi z Ostrowa Lubelskiego, gdzie od najmłodszych lat uczęszczała na zajęcia teatralne Teatrzyku Dziecięcego „Przecinek” do Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim. a do PMDK w Lubartowie - na zajęcia muzyczne prowadzone przez panią Annę Kozak i Grażynę Grymuzę. Jako nastolatka trafiła także do pracowni teatralnej PMDK - do Teatru Trupa, prowadzonego przez panią Jolantę Tomasiewicz. Już jako dziecko brała udział w programie telewizyjnym „Od przedszkola do Opola” , reprezentowała Polskę na międzynarodowym festiwalu piosenki dziecięcej „Magia Italiana” w Rimini we Włoszech i wielu konkursach i festiwalach w Polsce. Obecnie kończy studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej oraz pracuje jako nauczycielka śpiewu i wokalistka.

Milena Majewska na Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCjnvVZdzhtW4EXtCPrfeYEg

Milena Majewska na Facebooku: https://www.facebook.com/milenamajewskamusic/

Instagram: http://Instagram.com/milkamajewska

Katarzyna Gruszczyk pochodzi z Ostrowa Lubelskiego, gdzie od najmłodszych lat uczęszczała na zajęcia teatralne Teatrzyku Dziecięcego „Przecinek” do Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim. W szkole średniej trafiła do PMDK w Lubartowie - do Teatru „Trupa”, prowadzonego przez p. Jolantę Tomasiewicz. Obecnie mieszka i pracuje w Madrycie, gdzie założyła organizację charytatywną „Things Happen”, która buduje małe kluby sportowe w Afryce.

Więcej o "Things Happen": 

https://www.facebook.com/ThingsHappenORG/

https://things-happen.org/

"Rozmowy niekontrolowane" - wywiady z absolwentami PMDK to seria publikacji realizowana z okazji Jubileuszu 40-lecia PMDK w Lubartowie. Wszystkie wywiady dostępne są na kanale PMDK na Youtube - playlista "Jubileusz 40-lecia PMDK":

https://youtube.com/playlist?list=PLQSXSze6iNDdoKGt4S8vUx359iK2cAxEI

Świętujcie razem z nami - zapraszamy do oglądania!!!

 

IGA JEMIELNIAK – architekt krajobrazu

Do PMDK uczęszczała na zajęcia plastyczne oraz do grupy happeningowej Schiz,  prowadzoną przez panią  Edytę Weremczuk w latach 2004-2008 r.

Ukończyła  Architekturę krajobrazu (I i II stopnia) oraz Historię Sztuki (I stopnia) na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Obecnie pracuje jako projektant w jednej z polskich firm produkujących kostkę brukową.