IWONA SITKOWSKA
Na zajęciach teatralnych pani Jolanty Tomasiewicz od dziecka - najpierw grała w teatrzyku dziecięcym "Sznurowadło", później w młodzieżowej "Trupie". Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie, teraz należy do zespołu aktorskiego Teatru Ludowego w Krakowie oraz występuje w produkcjach filmowych. U progu swojej kariery filmowej zagrała główną rolę w filmie "Barbórka" Macieja Pieprzycy (2006), za którą otrzymała nagrodę za najlepszą rolę żeńską na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Telewizyjnych w  Płowdiw (Bułgaria).


Iwona Sitkowska zagrała także wiele mniejszych ról w filmach: "Podróży Niny" Leny Einhorn (2005), " Karol- człowiek, który został papieżem" Giacomo Battiato (2004),"Mistyfikacja" Jacka Koprowicza (2010), "Listy do M." Mitji Okorna (2011), "Chce sie zyć" Macieja Pieprzycy (2013), "Pod mocnym aniołem" Wojciecha Smarzowskiego (2014).

Znana jest również z ról w serialach telewizyjnych : "Plebania",  "Hela w opałach", "Samo życie", "Na Wspólnej", "Kopciuszek", "Determinator", "Na dobre i na złe", "Sprawiedliwi", "Ratownicy", "Szpilki na Giewoncie", "2XL", "Pakt".