IMG 322317 grudnia 2019 r. o godz. 12.00 w sali rycerskiej pałacu Sanguszków w Lubartowie - siedzibie Starostwa Powiatowego - odbyła się gala finałowa XXI Powiatowego Konkursu Plastycznego i Literackiego „Opowieści wigilijne”, organizowanego przez PMDK w Lubartowie.

Na uroczystości pojawiło się 72 laureatów nagród i wyróżnień przyznanych przez jury konkursu oraz jedna laureatka Nagrody Specjalnej Dyrektora PMDK .

Na konkurs nadesłano w sumie 517 (417) prac plastycznych i literackich (100). Nad pracami konkursowymi pochyliło się sześcioosobowe, niezależne grono jurorów. W konkursie plastycznym w składzie komisji znalazł się plastyk i nauczyciel, pan Cezary Misiurski, Natalia Tarasiuk – artysta plastyk oraz duszpasterz i katecheta br. Paweł Działa. Nad werdyktem konkursu literackiego pracowali: Ariadna Ewa Zalewska – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej, Andrzej Rybak - kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubartowie oraz dziennikarka i autorka bloga o kulturze „LubartOpen” Aleksandra Jędryszka.

Uroczyste wręczenie nagród utalentowanym plastykom i literatom była też okazją do prezentacji wychowanków PMDK. Wiersze nagrodzonych w konkursie recytowali wychowankowie pracowni teatralonej – Aleksandra i Antoni Kozak ( opiekun: Małgorzata Adamczyk)., zaś kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne wykonali wychowankowie pracowni muzycznej - trio Hanna Wierzchoń, Dżesika Cebera i Wiktoria Kobyłka ( opiekun: Grażyna Grymuza) oraz pan Mateusz Obroślak wraz z wychowankami.
Podczas finału „Opowieści wigilijnych” w holu pałacu została otwarta wystawa pokonkursowa, którą w do końca stycznia będzie można podziwiać na parterze i I piętrze siedziby Starostwa Powiatowego w Lubartowie.

Organizator zadbał także o publikację nagrodzonych prac konkursu literackiego – są one dostępne na stronie internetowej PMDK:

https://www.mdk.lubartow.pl/images/pliki/konkursy/OPOWIE%C5%9ACI%20WIGILIJNE%202019%20nagrodzone%20prace%20literackie.pdf

https://www.mdk.lubartow.pl/index.php/konkursy/1487-xxi-powiatowy-konkurs-literacki-opowiesci-wigilijne-2019-wyniki

Zapraszamy do przeczytania wszystkich nagrodzonych prac, a życząc wszystkim radosnego świętowania Bożego Narodzenia cytujemy nagrodzony wiersz Bartosza Barszcza: ( JPEG)