DSC 031829 czerwca 2018 r. o godz. 17.00 do sali teatralnej Międzyziemie PMDK odbyła się premiera spektaklu "On" Teatru 5 Złotych.  Najnowsze przedstawienie  w reżyserii instruktorki, pani Małgorzaty Adamczyk, to trzecia realizacja w historii tej grupy.

Na premierę młodzi aktorzy zaprosili tylu gości, że ledwo zmieścili sie  w skromnej przestrzeni "Międzyziemia".  Mmimo dyskomfortu, publiczność odebrała spektakl  z ogromnym skupieniem i ręwnie ogromnymi nagrodziła owacjami. Zespół znakomicie wypada w scenach zbiorowych, ale w najnowszym spektaklu jest także pole do popisu dla odtwórcy głównej roli (Dominik Zadziorka wypadł tu świetnie!), ale także postaci drugoplanowych: każdy członek zespołu ma swoje "pięc minut". Po długich owacjach i wzruszających podziekowaniach przyszla chwila na świetowanie, pownieważ z terminem premiery spektaklu zbiegły sie również urodziny jednej z aktorek. Wszystkiego najlepszego !!!

Mimo krótkiego stażu zespołu "Złotka" mają już na swoim koncie kilka ważnych nagród. Poprzedni spektakl - "My.Po prostu" - cieszył się ogromnym uznaniem na konkursach i festiwalach: I nagroda dla zespołu i wyróżnienie aktorskie (Karina Szczepaniak) na Przeglądzie Teatrów Młodzieżowych, Kabaretów "Młody Teatr" Scena Młodych 2018, wyróżnienie dla zespołu i dyplom za kreację aktorską dla Miłosza Samoleja na na IX Ogólnopolskim Przeglądzie Form Teatralnych Inspirowanych Myślą Jana Pawła II "Złota Maska" w Lublinie, II nagroda na 40. Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Młodzieżowych. Wcześniej - grupa zdobyła wyróżnienie za przedstawienie "Bzdurki, czyli baśnie dla dzieciiinnych" na Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych "Inscenizacje 2016".

Obsada: Marta Czarniak, Patrycja Kęska, Aleksandra Obroślak, Weronika Obroślak, Gabriela Orłowska, Miłosz Samolej, Dagmara Siwiec, Bartłomiej Sternik, Karina Szczepaniak, Dominika Woch, Dominik Zadziorka, Weronika Ostrowska