DSC 014110 czerwca 2018 r. na dziedzińcu pałacu Sanguszków w Lubartowie odbyła się Powiatowa Biesiada Samorządowa "Niedziela u Sanguszków".

Podczas imprezy pod patronatem Starosty Lubartowskiego zaprezentowały swój dorobek placówki prowadzone przez Powiat Lubartowski i organizacje pozarządowe: Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie, Zespół Szkół w Kocku, Bursa Szkolna w Lubartowie, Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Lubartowie, Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie, Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem - Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kocku, Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ostrowie Lubelskim, Stowarzyszenie Przyjaciół Niepełnosprawnych „Libra” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie. Na scenie wystąpili wychowankowie i absolwenci PMDK oraz przedstawiciele powiatowych placówek: Grzegorz Fijałkowski z WTZ w Kocku, Arkadiusz Urban i Beata Markiewicz z RCEZ, zespół Tremolo z DPS w Ostrowie Lubelskim oraz młodzież z ZS nr 2 w Lubartowie.

Tradycyjnie już swój czas na scenie miała Męska Grupa Wokalna Chór-townia oraz akordeonista Karol Kozak z zespołem – absolwent pracowni muzycznej PMDK, Lubelskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, student Instytutu Muzyki UMCS. Ostatnia – koncertowa cześć imprezy miała młodzieżowy i rockowy charakter- zagrał zespół Piwnica z Lubartowa oraz B6 z Lublina, w którym podziwiać można było umiejętności studentów kierunku IMG 2546jazz i muzyka estradowa na UMCS, w tym - absolwenta pracowni muzycznej PMDK w Lubartowie – Arka Borzęckiego.

Podczas imprezy odbyły się targi promocyjne placówek i instytucji powiatowych oraz jarmark rękodzieła artystycznego. Dużą popularnością cieszyła się strefa zabaw i atrakcji dla dzieci.

W program „Niedzieli u Sanguszków” wpleciono dwa wydarzenia realizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii „Dumni z Polski”, zorganizowanej z okazji rocznicy stulecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Na początku imprezy wychowankowie PMDK wystąpili z koncertem patriotycznym, a w plenerowej pracowni odbył się konkurs plastyczny, w którym dorosłe i młodzieżowe jury przyznało nagrody za plakaty pt. „Dumni z Polski”. Nagrody wręczył na scenie Starosta Lubartowski p. Fryderyk Puła oraz Członek Zarządu Powiatu p. Radosław IMG 2424Guz.DSC 0058