IMG 166221 marca młodzi filmowych z PMDK wzięli udział w finale XI Praskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych w Warszawie. Ich film animowany "Podziemne zauroczenie" został wybrany spośród kilkudziesięciu filmów nadesłanych przez młodzież z całej Polski. Konkurencja zatem była ogromna, tym bardziej, że nasi młodzi filmowcy (11-12 lat) rywalizowali z licealistami.

Wszystkie finałowe filmy zostały zaprezentowane na dużym ekranie kina Praha,a po gali wreczenia nagród można było porozmawiać z jurorami (Artur Waczko, Magdalena Felis,
Olga Czyżykiewicz, Artur Pontek) .  Dzięki temu Iga i Marcin dowiedzieli się (od pana Waczko), że film bardzo się podobał jurorom i gdyby istniała w konkursie kategoria animacji, "Podziemne zauroczenie" na pewno wyjechałoby z nią. 

Ale festiwal jescze trwa - nie zostałą jeszcze przyznana Nagroda Internautów. Można głosować na każdy film zakwalifikowany do festiwalu. "Pozdiemne zauroczenie", autorstwa  - Igi i MArcinareprezentantów PMDK, podopiecznych pani Urszuli Bednarczyk, znajduje sie pod następującym linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=ouZ9nIz5VmI

Aby oddać na niego głos, należy film "polubić" (łapka w górę) na Youtube. Zapraszamy do wspierania naszych wychowanków!