2023koloroskop

Pracownia plastyczna PMDK w Lubartowie  zaprasza na wernisaż wystawy "Koloroskop" , który odbędzie się 29 marca 2023 r. o godz. 18.00. Na wystawie znajdą się prace dziecięcych grup plastycznych, pracujących pod kierunkiem pani Izabelli Dybały, Katarzyny Grabowskiej-Pytki i Edyty Weremczuk.  Aktualnie w pracowni plastycznej PMDK pracuje aż 17 grup, a w każdej z nich 15 wychowanków;  z  tych 255 młodych artystów większość to dzieci, można zatem przygotować się na podziwianie imponującej ilości prac, które znajdą się na wystawie.

2023dwateatryPMDK zaprasza miłośników teatru na jego święto - Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji na deskach sceny w PMDK 31 marca 2023 r. o godz. 17.00 w ramach wieczoru teatralnego "Dwa teatry" wystąpią dwie znakomite grupy młodzieżowe. Gospodarzy reprezentować będzie Teatr Trupa, który zagra spektakl "Zabawa", wyreżyserowany przez panią Jolantę Tomasiewicz na podstawie dramatu Sławomira Mrożka. Na scenie w PMDK pojawią się także goście z II Liceum Ogólnokształcącego w Lubartowie: teatr Scena 44 z najnowszym spektaklem "Wojna nie ma w sobie nic z teatru" w reżyserii pana Rafała Wrotkowskiego. Po dwóch spektaklach coś specjalnie dla pasjonatów aktorstwa:  na zakończenie wieczoru "Dwa teatry" odbędzie się spotkanie z Kamilem Żebrowskim, absolwentem  Teatru Trupa z pracowni teatralnej PMDK, studentem aktorstwa w krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych.

Wstęp wolny.

2023premierki Zapraszamy na pierwsze w tym roku "Premierki-przecierki", czyli debiuty naszych wychowanków. 20 marca o godz.16.30 na sali widowiskowej PMDK wystąpią wokaliści i instrumentaliści z pracowni muzycznej, podopieczni pani Dominiki Kłębukowskiej-Wąchockiej i pana Piotra Grymuzy. Kino Bambino zaprezentuje premierę: autorski film animowany Gabriela Dejko pt. "W świecie gier".

fot.zofiadybaładsc 0228Chłopcy z PMDK i panowie z Chórtowni chyba nie spodziewali się takiego przyjęcia - w Dzień Kobiet na sali widowiskowej PMDK w Lubartowie oklaskiwała ich wypełniona po brzegi widownia. Z zaproszenia na koncert "Po męsku - dla kobiet" skorzystały panie i dziewczynki, dla których muzycy przygotowali specjalnie dedykowany program. Wspaniały popis dali wokaliści Młodzieżowego Studia Piosenki - Karol Małyska, Marek Przytocki i Antoni Kozak, pracujący pod kierunkiem pani Grażyny Grymuzy. Wtórowali im podopieczni pana Piotra Grymuzy z zespołów wokalno-instrumentalnych: Antoni Łuczycki, Brajan Sikorski, Mikołaj Baran, Antoni Krawczyk, Jakub Barszcz, Jakub Ścierzyński, Gabriel Dejko, Antoni Krawczyk, Mateusz Misztal, Marcel Komsta i pianista Krzysztof Zalewski, który wystąpił także solo - ze specjalną dedykacją. W dowcipny sposób koncert poprowadzili przygotowani przez panią Dominikę Trykacz chłopcy z Teatru Prawdziwych Mężczyzn+ONE z PMDK: Adam Broniszewski, Antoni Kozak i Jan Pawlikowski. Znakomicie zaprezentowali się w krótkim recitalu goście specjalni koncertu, znani i lubiani panowie z "Chórtowni" - Męskiej Okazjonalnej Grupy Wokalnej, prowadzonej przez pana Mateusza Obroślaka. Widownia wielokrotnie nagradzała wykonawców owacjami, ale także ze sceny zabrzmiały serdeczne podziękowania dla wykonawców: w imieniu wszystkich kobiet za piękny koncert podziękowała pani Dyrektor PMDK Jolanta Tomasiewicz. Na zakończenie wydarzenia pojawiła sieę jeszcze niespodzianka - życzenia dla wszystkich pań złożył obecny na koncercie pan Jan Kanthak (Minister Aktywów Państwowych RP), który razem z "Chórtownią" zaintonował gromkie "Sto lat". Po koncercie każda pani i dziewczynka otrzymała od chłopaków z PMDK słodki upominek.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII z koncertu!

fot. Rafał Iwanek, Zofia Dybała/Kino Bambino PMDK, Agata Bordzoł/Grupa Reporterska PMDK

2023razemdlarodakow zbiorka

Od roku trwa wojna na Ukrainie, a jej mieszkańcy ciągle potrzebują pomocy. Od 1 do 15 marca 2023 r.  w PMDK prowadzona będzie zbiórka darów dla Polaków mieszkających na Ukrainie, realizowana w ramach akcji "Razem dla Rodaków ze Wschodu". Jej organizatorem jest Stowarzyszenie "Przeszłość-Przyszłości", a patronem Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik, bp Leon Dubrawski z Kamieńca Podolskiego i IUNG Państwowy Instytut Badawczy. Do pojemnika w szatni PMDK będzie można przynieść:
- produkty o długim okresie przechowywania: słodycze, kakao, kawę, herbatę, konserwy, makaron, cukier, mąkę, kaszę, ryż, musli, mleko w proszku, masę kakaową
- książki z polską literaturą piękną i książki dla dzieci ( w czasie wojny na pewno trudno zdobyć książki po polsku na Ukrainie)
- miękkie zabawki, przytulanki (nowe)

Po zakończonej zbiórce dary trafią do magazynu w Puławach, a później - na Ukrainę. Więcej informacji o zbiórce można przeczytać na stronie internetowej Stowarzyszenia "Przeszłość-Przyszłości":
http://przeszloscprzyszlosci.pl/